» 
»
 

Son dakika... Osmaniye'de 3 ev vuruldu: Yaralılar var

Osmaniye'de kırsal kesimdeki mahallelerine, bölücü terör örgütü üyesi teröristler ormanlık alandan havanlı saldırıda bulundu. Saldırıda 3 kişi yaralandı.

Alınan son dAkika bilgilerine göre, Amanos Dağları'nın eteklerinde bulunan iki mahallede bir ev ile diğer evlerin odunluğuna hava mermisi isabet etti. Olayda bir kadın, oğlu ve kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi yaralandı. Meydana gelen olayda, Osmaniye'nin Amanos Dağı eteğindeki Selimiye ve Gebeli mahallerinde bulunan üç eve, ormanlık alanda saklanan bölücü terör örgütü üyeleri teröristler tarafından havanla ateş etildi. Havan mermileri bir evin odunluğuna düşerken, mermilerin şarapnel parçaları ise 3 kişiyi yaraladı.

Evinin bahçesinde oturmakta olan 33 yaşındaki Mehtap Yüksel, 4 yaşındaki oğlu İhsan Yüksel ve kimliği henüz belirlenemeyen bir diğer kişi olmak üzere 3 kişi yaralandı. Yaralılar Osmaniye Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Saldırıdan dolayı mahalledeki bazı evlerin camları kırıldı. Olayın sonrasında bölgeye sevk edilen jandarma ve polis ekipleri bölgede geniş güvenlik tedbirleri aldı.

Osmaniye Valisi Kerem Al ise olayla ilgili açıklamada bulundu. Vali Kerem Al, bölgede incelemede bulunduktan sonra yaptığı açıklamada, iki mahalleye 5 havan mermisinin teröristler tarafından atıldığını, olayda yaralanan anne ve oğulun hastanede tedavi altında olduğunu ve diğer yaralının ise ayakta tedavi edildiğini belirtti. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğunu ve bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik çalışmaların başlatıldığını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *