» 
»
 

Son Dakika! Pkk'nın sözde özel güç olarak adlandırdığı Ovacık sorumlusu öldürüldü

Tunceli İli'nin Ovacık ilçesinde, güvenlik güçlerinin teröristlerle girdiği çatışmalarda bölücü terör örgütünün sözde özel güç sorumlusu olarak adlandırılan bir örgüt üyesinin de ölü olarak ele geçirildiği belirtildi.

Terör örgütü elemanlarının etkisiz hale getirilmesi için terörle mücadeleyi kararlılıkla yürüttüklerini belirten Tunceli Valisi Osman Kaymak,  bu çerçevede güvenlik güçlerinin bugün Tunceli’nin Ovacık ilçesinde yapılan arama faaliyeti gerçekleştirdiğini ifade etti. Yapılan bu faaliyet sırasında tespit edilen bir terörist grubunun olduğunu belirtti.Operasyon başlatan güvenlik güçleri akşam saatlerinde Ovacık İlçesi'ne bağlı Yaylagünü köyü kırsalında pkk'lı terörist grupla karşılaştı.

Vali Kaymaz’ın yaptığı açıklamada, Bugün Ovacık ilçesinde arazi arama tarama faaliyeti yapan askerimiz ile bir grup bölücü terör örgütü üyesi arasında sıcak temas sağlandığı ve çatışma çıktığı, çıkan çatışma sonucunda bir terörist öldürüldü dediği ifade edildi.

Açıklamasına, Güvenlik güçlerimizin yapmış olduğu kimlik tespiti çalışması sonrasında M-16 silahıyla, ölü olarak ele geçirilen teröristin, PKK terör örgütünün sözde Ovacık özel güç sorumlusu 'Ruhat Diyar' kod adlı terörist olduğu tespit edildi diyerek devam eden Kaymak, söz konusu teröristin 2003 yılında örgüte katıldığını ve Suriye uyruklu olduğunu ifade ederek, bölgede operasyonun devam ettiğini belirtti.

Bölgede geniş çaplı operasyon devam ederken güvenlik güçleri ile pkk'lı teröristler arasında  çatışmaların daralıklı olarak devam ettiği belirtiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *