» 
»
 

Son dakika: Rejim güçlerinin saldırıya geçmesiyle Halep’te ateşkes bozuldu

Dün doğu Halep’te başlayan ateşkes bugün rejim güçlerinin saldırıya geçmesiyle bozuldu. Londra Merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, rejim güçlerinin İdlib’in Tar’ei kasabasını bombaladığını duyurdu.

Doğu Halep’te muhalifler ile rejim güçleri arasında dün ateşkese varılmıştı. Sivillerin ve silahlı grupların kentten tahliye edilmesine karar verilmişti. Ancak, sabah saatlerinde tahliyelerin ertelenmesinden sonra ateşkes rejim güçleri tarafından bozuldu. Doğu Halep’te saldıra geçen rejim güçleri, havan ve top saldırılarına geçtiği bildirildi.

Saldırılarda çok sayıda hayatını kaybedenler var. Öte yandan Londra Merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, rejim güçlerinin İdlib’in Tar’ei kasabasını bombaladığını duyurdu. Rejim güçlerinin Cisr El Şuğur kentine de saldırıya geçtiği kaydedildi. Muhaliflerin kontrolündeki 6 kilometrekarelik yerleşim alanının farklı noktalarına, son 40 dakika içerisinde onlarca top ve havan mermisi düştü.

Rusya Savunma Bakanlığı da, rejim güçlerinin operasyonlarını sürdürdüğünü açıkladı. Bakanlık, muhaliflerin sabah saatlerinde saldırıya geçtiğini, rejim güçlerinin ise bu saldırıları püskürttüğünü iddia etti. Açıklamada, yaralılar hakkında herhangi bir bilginin edinilemediği aktarıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *