» 
»
 

Son dakika... Tunceli'de dur ihtarına uymayan araca ateş açıldı

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Ovacık kara yolunda "Dur!" ihtarına uymayan araca güvenlik güçleri tarafından ateş açıldığı ve araçtaki 3 teröristin yaralandığı bildirildi.

26 Kasım'da Ovacık ilçesi sınırlarında güvenlik güçlerinin keşif ve gözetleme faaliyetleri içerisinde iken, seyir halindeki bir aracın içerisinde teröristlerin yer aldığı bilgisinin alınması üzerine, söz konusu araca "Dur" ihtarı yapıldı. Güvenlik güçlerinin uyarılarına rağmen durmayan araca, güvenlik güçleri ateş açtı ve açılan ateş sonucunda 3 terörist yaralandı.

Olayla ilgili Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada, yapılan ihtihbari çalışmalar neticesinde 29 Kasım tarihinde Ovacık ilçe sınırları içerisinde, seyir halindeki bir araçta teröristlerin bulunduğu bilgisi, yol ve keşif/gözetleme faaliyeti icra eden güvenlik güçlerine geldiği, bunun üzerine güvenlik güçlerinin seyir halindeki araca "Dur" ihtarında bulunduğu, ancak aracın uyarılara uymaması durumunda güvenlik güçlerinin araca ateş açtığı belirtildi.

Diğer alınan bir ihbara göre, hızla uzaklaşan araçtan Ovacık İlçesi Merment Deresi mevkiinde terk edilmiş halde bulunan bir aracın içerisinden 3 kişinin yaralı olarak başka bir aracı durdurup bölgeden hızla uzaklaştırdıkları bilgisi alınmıştı. Bunun üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, söz konusu aracı bularak, Jandarma Karakol Komutanlığı'na incelemk üzere getirmiştir.

İhbarda söz edilen gasp edilen aracın, Sütlüce yol kontrol noktasında güvenlik güçleri tarafından yakalandığı ve aracın içerisinde bulunan 3 şahsın, "Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım, yataklık etmek" suçundan gözaltına alındığı bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *