» 
»
 

Son Dakika: Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya gözaltında

Sabah saatlerinde Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda Van Büyükşehir Belediye Başkanı Kaya ile birlikte 5 kişi gözaltına alındı. Öte yandan İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan görevden uzaklaştırıldı.

Evinde gözaltına alındıktan sonra Van Büyükşehir Belediye binasına getirilen Bekir Kaya, daha sonra Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Kaya ile beraberindeki 5 kişi gözaltına alınırken, belediyede arama yapıldı. Bekir Kaya'nın "silahlı terör örgütüne üye olmak" gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi.

Öte yandan İçişleri Bakanlığı Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan'ın görevden uzaklaştırıldığını açıkladı. İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasında, Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk ile dün tutuklanan Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan'ın bakanlığın 16.11.2016 tarihli kararı ile görevden uzaklaştırıldıkları bildirildi.

Ayrıca açıklamada, İçişleri Bakanlığı tarafından Mardin Valisi Mustafa Yaman Mardin Büyükşehir Belediye Başkan vekili, Siirt Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad ise Siirt Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildikleri bilgisi paylaşıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *