» 
»
 

Son dakika... Yüksekova'da 6 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Yüksekova'nın Dilekli Nizar Dağı'nda belirlenen 6 teröristin silahlı İHA ile ateş altına alınarak etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Alınan son dakika bilgilerine göre, Türk Silahlı Kuvvetlerince, Yüksekova'nın Dilekli Nizar Dağı'nda tespit edilen 6 terörist silahlı iHA ile ateş altına alındı ve etkisiz hale getirildi. Öte yandan Hakkari'nin Çukurca İlçesinde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda 26 terörist etkisiz hale getirildi. Hakkari Çukurca'da yapılan hava destekli operasyon ile ilgili Genel Kurmay Başkanlığından açıklama geldi. Yapılan açıklamada, Hakkâri'nin Çukurca İlçesinde sürdürülmekte olan hava destekli operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu olan 26 terörist etkisiz hale getirildiği, teröristler ile birlikte üç kaleşnikof piyade tüfeğinin ele geçirildiği ve bir EYP'nin (El Yapımı Patlayıcı) imha edildiği belirtildi.

ÇUKURCA KARAYOLUNDA TUZAK İMHA EDİLDİ

Hakkari-Çukurca karayolunda mayın arama faaliyetleri sırasında güvenlik güçleri tarafından tespit edilen tuzaklar imha edilmeye devam ediyor. Çukurca kırsalında operasyonlar sürdürülürken, öte yandan güvenlik güçleri güvenlik tedbirlerini elden bırakmıyor. Sabah ve öğle saatlerinde sinyal bozucu Jammer ile mayın arama çalışmaları da devam ediyor. Menfez ve yol kenarlarına tuzaklanan EYP'ler tespit edilerek anında imha ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *