» 
»
 

Son dakika...Karadeniz'de 4.8 büyüklüğünde deprem oldu

Karadeniz'de açıklarında 4,8 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi. Kısa süreli paniğe neden olan deprem İstanbul ve çevresinde de hissedildi.

Saat 11.18 sularında meydana gelen depremin merkez üssü AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre Kocaeli'nin Kandıra ilçesi olarak açıklandı. 4,8 büyüklüğünde bir deprem İstanbul ve çevresinde hissedildi. İstanbul'un 200 kilometre kuzeyinde olduğu açıklanan deprem hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor.

Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban, Karadeniz'deki depreme ilişkin yaptığı açıklamada elde edilen ilk bilgilere göre an itibariyle herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığını hatta Kandıra’da ikamet eden vatandaşların sarsıntıyı hissetmediklerini belirtti.

Ayrıntılar birazdan...

Öte yandan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün verilerine göre, Manisa'da da sabah saat 05.49 ve 05.51 sularında büyüklüğü 4 ve 4.2 büyüklüğündeki iki deprem meydana geldi. Manisa'da 12 Eylül Pazartesi günü öğleye doğru yine 5 büyüklüğün bir sarsıntı yaşamış, hemen ardından da 4.4 bir deprem daha atlatmıştı. Aynı gün içerisinde artçı sarsıntılar devam etti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *