» 
»
 

Son dönemlerin en soğuk havası yolda!

Yapılan son değerlendirmelere göre, bugün İstanbul'un Anadolu yakası, Sakarya ve Kocaeli çevrelerinde yer yer yağış görülecek. öte yandan yurdun Doğu bölgesindeki pek çok iline de kar yağışı geliyor. Bu ayın sonunda ise hava sıcaklıkları 10-15 derece kadar düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine göre, bugün Doğu Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyıları, Artvin, Sinop ve Kastamonu'nun kıyı kesimleri ile Sakarya, Kocaeli, İstanbul'un kuzey ve doğu kesimleri ile Yalova'da yağışlar bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ise kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ile 4 derece kadar azalacağı, diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor. Ancak Ekim ayının son haftasında iken haftasonuna doğru hava sıcaklıkları epey düşerek, yurt genelinde soğuk bir hava sistemine girilecek.

Hava sıcaklıklarının 10-15 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Özellikle bu hafta Perşembe gününden sonra hava sıcaklıklarındaki düşüşün 12 dereceye kadar hissedileceği tahmine diliyor. Yurt genelinde sağanak yağmurların ve kar yağışlarının görülmesi bekleniyor. Özellikle Doğu bölgesindeki pek çok ilde kar yağışlarının etkisini göstereceği tahmin ediliyor. Marmara bölgesine ise son dönemlerin en soğuk havasının gelmesi bekleniyor. Hafta sonuna doğru ise sağanak ve kuvvetli sağanak yağışların etkili olacağı tahmin ediliyor. Kar yağışları Ardahan'ın Posof İlçesinde bugün etkili oldu. Erzurum'un yüksek kesimlerinde de kar yağışlarının beklendiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *