Son zamanların en çok oynan oyunu Pokemon Go artık Türkiye'de!

Son zamanların en çok oynanan oyunu Pokemon GO artık Türkiye'de! Pokemon GO APK sürümü oyunu merakla bekleyen kullanıcıların imdadına yetişmekte gecikmedi. Peki gündemden düşmeyen oyun Pokemon GO nasıl oynanıyor? Haber detaylarında...

Son zamanların gündeminden düşmeyen oyun Pokemon GO, Türkiye’ye henüz gelmediğinden birçok Pokemon meraklısını hayal kırıklığına uğrattı. Fakat yakın zamanda çıkan Pokemon GO APK oynayamayanların imdadına yetişmekte gecikmedi.

Önümüzdeki günlerde iTunes ve Google Play ‘den indirilebilir hale gelecek Pokemon GO oyun severleri için gerçek dünyayı rengârenk bir oyun alanına dönüştürüyor. Nintendo’ya sağladığı büyük kazancın yanı sıra konsol oyunlarını geride bırakan oyun Pokemon GO şu anda Avusturalya, Japonya, ABD ve Yeni Zelanda’da indirilip oynanabiliyor. Henüz BETA aşamasında olan oyun yakın zamanda birçok ülkede yayınlanacak.

Diğer yandan oyunu hemen denemek isteyen sabırsızlar için önce akıllı telefonlarına VPN kurmaları gerekli. Kurulan VPN’den Avusturalya, Japonya, Yeni Zelanda ve ABD lokasyonuna dâhil olmak gerekiyor. Ardından oyununun beta sayfasına giriş yaparak Android veya İOS cihazınızı seçerek kayıt yaptırabilirsiniz. Bu işlemi de gerçekleştirdikten sonra mail hesabınıza gelen yönergeler i yerine getirerek Pokemon GO’yu cihazınıza indirebilirsiniz.

Peki, sevilen oyun Pokemon GO nasıl oynanıyor? Oyunu indirdikten sonra bir hesap edinmeniz gerekiyor. Oyun, bu noktada size iki hesap seçeneği sunuyor. Biri Google hesabı (Gmail), diğeri ise Pokemon Trailer Club hesabı. Hangi hesabı kullanacağınızı belirledikten sonra oyun karakter düzenlemesi ile devam ediyor. Kendi zevkinize göre karakter yarattıktan sonra geriye başlangıç Pokemonunuzu seçmek kalıyor. Seçimizi yaptıktan sonra açılan kameranızın üzerinden seçtiğiniz Pokemonu yakalamak gerekiyor. Yakaladıktan sonra Pokemonunuz hakkında çeşitli bilgileri görebilirsiniz.

Başlangıç yönergelerini tamamladıktan sonra geriye gezmek kalıyor. Her mekânda farklı Pokemonlar ile karşılaşarak yakalamanız gerekli. Oyunculuğunuzu geliştirmekte olduğu gibi Pokemonunuzu da geliştirmek size kalmış.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *