» 
»
 

Sonbaharda gribe karşı kendinizi mutlu edecek besinler tüketin

Uzmanlar sonbahar aylarında özellikle insanların kendilerini mutlu edecek yiyecekler yemeleri yönünde tavsiyelerde bulunuyor. Gripten korunmak için ve depresyona karşı önlem olarak ise çeşitli bitki çayları öneriliyor.

Kış aylarına geçiş döneminde insanların sağlığını koruyabilmek için özenli beslenmeleri gerektiğine dikkat çeken Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu, mevsim değişikliği nedeniyle oluşabilecek hastalıklardan bu şekilde korunmanın mümkün olduğunu belirtti.

Sonbaharda yorgunluk, depresyon gibi durumların yaygın olabileceğini belirten Elmacıoğlu, ayrıca gribal enfeksiyonlara karşı da vücudun direncini arttırabilmek için çorba ve bitki çaylarının tüketilmesini ve insanların kendilerini mutlu edecek yiyecekleri yemelerini tavsiye etti.

BİTTER ÇİKOLATA TAVSİYESİ

Bahar mevsimlerinde yeterli beslenme ve öğün düzeninin önemine dikkat çeken Elmacıoğlu, bu aylarda özellikle bitter çikolata, portakal, muz, ceviz, somon, yeşil yapraklı sebzeler, havuç, tarçın, zencefil, mandalina gibi yiyeceklerin tüketilmesi gerektiğini belirtti. Elmacıoğlu ayrıca gripten korunmak için adaçayı, papatya çayı, ıhlamur, kuşburnu, zencefilli tarçınlı ballı ve limonu çayların tüketilmesini tavsiye etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *