» 
»
 

Sosyal medya teröristleri temizleniyor

Sosyal medyadan PKK lehine paylaşımlarda bulunan 235 kişi gözaltına alındı. İstanbul’daki hain saldırı hakkında PKK lehine paylaşımlar yapanlar için 11 ilde sosyal medya operasyonları yapıldı.

Teröristler hainliklerini her yerde sürdürüyorlar. İstanbul Beşiktaş’taki hain saldırı sonrası sosyal medyadan PKK lehine paylaşımlar yapan 235 kişi gözaltına alındı. PKK lehine propaganda yaparak halkı bölmeye ve parçalamaya çalışan sosyal medya teröristlerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel ekip, geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Facebook, twitter ve instagram hesapları üzerinden PKK’ya övgü dizen hesapların sahiplerine operasyonlar yapılıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, PKK/KCK terör örgütü adına faaliyetlerde bulunan ve sosyal medya üzerinden terör propagandası yaptıkları öne sürülen kişilere yönelik 11 ilde geniş kapsamlı bir operasyon gerçekleştirildi. İstanbul'da HDP İstanbul İl Başkanı Doğan Erbaş'ın da aralarında bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı. Ankara'da da HDP Ankara İl Başkanı İbrahim Binici ile 17 kişi yakalandı.

İzmir'de 11, Manisa'da 4 kişi, Adana ve Gaziantep'te 56 kişi, Mersin'de 61, Şanlıurfa'da 53, Kayseri'de 7, Hakkari'de 2, Siirt'te 1, Trabzon'da 1 kişi olarak toplam 11 ilde yapılan operasyonda 235 kişi göz altına alındı. Ayrıca operasyonların devam ettiği gözaltıların artacağı kaydedildi. Hakkında gözaltı kararı bulunan Cem Mumcu'nun da aralarında bulunduğu 5 kişi aranıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *