Sosyal medyada beğenilmemek insan psikolojisini bozuyor

Günümüzde hemen herkesin yoğun olarak kullandığı sosyal medyada kişiler beğenilmediğinde psikolojik sorunlara yol açabiliyor. USMED Yönetim Kurulu Başkanı Ercan sosyal medya kullanıcılarına yönelik yapılan araştırma sonuçlarını paylaştı.

Gencinden yaşlısına pek çok insanın günümüzde kullandığı sosyal medya beraberinde bazı sorunları da getiriyor. Sosyal medya platformlarında kişilerin beğenilmeme korkusunun psikolojik sorunlara yol açtığını belirten Uluslararası Sosyal Medya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Said Ercan, yapılan araştırmalarda sosyal medya kullanıcılarının paylaşımlarını genel olarak beğenilmek için yaptıklarının ortaya çıktığını belirtti.

Son yıllarda sosyal medya kullanıcıları arasında görülmeye başlanan FOMA, yani bir çeşit kaygı bozukluğu olduğunu bildiren Ercan, bu kişilerin sürekli telefonuna dönüp dönüp baktıklarını ifade etti. Türkiye'deki 50 milyon internet kullanıcısının ortalama 5 dakikada bir telefonuna baktığını ifade eden Ercan, çok daha ilginç bir bilgi paylaştı. İnsanların cüzdanını kaybettiğini 3 saat gibi bir sürede fark ettiğini belirten Ercan, cep telefonunu kaybedenlerin bunu 5 dakikada anladığını ifade etti.

İnsan hayatında fazlasıyla yer edinen sosyal medyada paylaşım yapan kişilerin beğeni sayıları için sürekli telefonlarına baktıklarını kaydeden Ercan, beğeni alındığında kişilerin mutlu olduklarını, beğenilmeme ile karşılaşıldığında ise psikolojik sorunlar ortaya çıktığını belirtti. Ercan,  sosyal medyada beğenilmeme korkusunun insan psikolojisini bozduğunu ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *