» 
»
 

Sosyal medyadaki terör destekçileri emniyete bildiriliyor

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sonrasında sosyal medya aracılığıyla terör faaliyetlerini destekledikleri belirlenen ve profil ve sayfalarında suç unsuru içerenlerin emniyete bildirilmesi istendi.

Sosyal medya bir taraftan insanları bir araya getirmek için oldukça önemli bir rol üstlenirken, diğer yandan ayrışma ve kara propaganda için de kullanılması mümkün olan en yaygın platform. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada vatandaşlar arasında sosyal medya hesaplarını kullanmak suretiyle terör faaliyetlerini destekleyenlerin ve suç unsurlarını barındıran sayfa ya da profillerin kendilerine bildirilmesi istendi.

Başarısızlıkla sonuçlanan FETÖ darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşları demokrasiye sahip çıkmaları için meydanlara davet etmesini takiben başlatılan hükümet adına kara propaganda içeren paylaşımlar yapıldığı belirlendi. Bu paylaşımların artması üzerine ise Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçerek paylaşılan bu tür içeriklere karşı duyarlı olunmasını istedi.

Vatandaşları uyaran Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medya üzerinden profillerinde ya da sayfalarında suç unsurları barındıran, terör faaliyetlerini destekleyen hesapların kendilerine bildirilmesi istendi. Bu tür paylaşımlarda bulunan kişilerin bağlantı adresleri ile birlikte yaptıkları paylaşımların ekran görüntüsünün emniyete ait olan siber.onleme.arastirma@egm.gov.tr, siber@egm.gov.tr, siber.ankara@egm.gov.tr, siber.istanbul@egm.gov.tr adreslerine bildirilmesi istendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *