» 
»
 

Sosyal medyadan terör propagandası operasyonu: 7 kişi gözaltında

Antalya'da sosyal paylaşım siteleri üzerinden terör örgütü PKK/KCK propagandası yaptıkları belirlenenlere yönelik operasyonlarda 7 şüpheli gözaltına alındı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, sosyal paylaşım sitelerinde terör örgütü PKK/KCK'yı öven, destekleyen ve propagandasını yapan, örgüt çağrısı üzerine ve aldıkları talimatlar doğrultusunda sokak eylemlerine katılan, güvenlik güçlerine taş, molotof kokteyli, havai fişek ve el yapımı patlayıcı ile saldırıran kişilere yönelik operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda 7 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Sosyal medya üzerinden terör faaliyetlerini destekleyen profil ve sayfalar ekran görüntüsü ile birlikte siber.onleme.arastirma@egm.gov.tr, siber@egm.gov.tr, siber.ankara@egm.gov.tr, siber.istanbul@egm.gov.tr adreslerine bildirilebiliyor. Sosyal medya üzerinden terör faaliyetlerini destekledikleri belirlenen ve suç unsurları içeren profil ve sayfalar, emniyet birimlerinin ilgili sayfalarına ekran görüntüsü ile birlikte e-posta göndererek ihbar edilebiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *