Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları 2016 açıklandı

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları bugün saat 17:00 itibari ile MEBBİS üzerinden açıklandı. 4-7 Ekim tarihleri arasında tercih yapan adaylar www.meb.gov.tr üzerinden sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçlarını sorgulayabiliyor. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı hakkında son dakika açıklamaları ise sizler için bu sayfada olacak. Daha önce 15 bin olarak açıklanan ancak daha sonra sayısı arttırılan 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları 10 Ekim 2016 Pazartesi günü merakla bekleyen adaylar için saat 17.00'de açıklandı.

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları 10 Ekim Pazartesi yani bugün açıklanacak bilgisi geldikten sonra sözleşmeli öğretmenlik için heyecanla bekleyen adaylar haber aramalarına başladı. 2016 sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı web sitesi üzerinden öğrenilebilecek ve adaylar giriş ekranından 2016 sözleşmeli öğretmen atama sonuçlarına ulaşabilecek.

www.meb.gov.tr adresi üzerinden sözleşmeli öğretmen atama sonuçlarına ulaşmak isteyen adaylar kendileri için belirlenen kullanıcı adı ve şifre haricinde ayrıca güvenlik kodu da yazmak suretiyle oldukça kolay bir şekilde giriş ekranı kullanarak sonuçlara erişim sağlayacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri üzerinden giriş yaptıktan sonra 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçlarına ulaşabilecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA SONUÇLARI İÇİN TIKLA

Milli Eğitim Bakanlığı ilan ettiği 15 bin kadroya alım yapmak için dershane ve etüt merkezlerinde çalışan 5 bin kadroya uyguladığı sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarını 29 Eylül’de açıklamasının ardından 7 Ekim tarihine kadar da atama tercihlerini almıştı. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ile ilgili ise MEB yetkilileri 17.00 saatini verdi.

MEB internet sitesi üzerinden de 2016 sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları erişimi sağlanacak ve merakla bekleyen adaylar 10 Ekim Pazartesi saat 17.00’de atama sonuçlarını öğrenebilecekler. MEB sözleşmeli öğretmenlik için 4334 kadroyu sınıf öğretmenliğine, 1555 kadroyu İngilizce öğretmenliğine, 1479 kadroyu ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliğine ayırdı. Bugün açıklanacak atama sonuçları ile KPSS puanı ve mülakat sonrasında tercih yapan adaylar nerelere yerleştirildiklerini öğrenebilecekler.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MAAŞLARI

Sözlü sınavdan 100 üzerinden 60 ve daha üzeri puan alan ve 10 Ekim itibariyle ataması gerçekleştirilen sözleşmeli öğretmenler, sözleşmelerine göre 4 yıllık çalışma süresini tamamladıktan sonra adaylık sürecinde başarılı olurlarsa kadroya atanacak ve bulundukları yerde iki yıl daha görev yaptıktan sonra tayin isteme hakkında sahip olabilecekler. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmen maaşları hakkında açıklama yapmadı ancak bu konu da oldukça merak konusu oldu. Güneydoğu ve Doğu illerinde görev yapacak olan sözleşmeli öğretmen maaşları hakkında daha önce çıkan haberlerde teşvik amaçlı yüksek ücretlerin verileceği belirtilmiş, ek ders, nöbet ve kurs ücretleri ile maaşların batıya göre yüksek olacağının sinyali verilmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *