Sözleşmeli öğretmenlik başvuru sonuçları açıklanıyor

On binlerce öğrenmen adayının beklediği haber nihayet geldi. Yaklaşık 15 bin öğretmen ve 5 bin dersane öğretmeninin başvuru yaptığı sözleşmeli öğretmenlik başvuru sonuçları sonunda açıklanıyor.

Sonuçları on binlerce öğretmen adayı tarafından heyecanla beklenen haber sonunda geldi. 15 bin öğretmen ve 5 bin dersane öğretmeninin başvuruda bulunduğu sözleşmeli öğretmen başvuru sonuçları açıklanıyor. Konu ile ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü yetkililileri açıklamalarda bulundu. MEB'in resmi takvimine göre bugün yani 28 Eylül 2016 tarihinde açıklanması muhtemel sonuçlar, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nden gelen bilgilere göre yarın yani 29 Eylül tarihinde açıklanacak. Yani merakla beklenen sonuçlar için birgün daha öğretmenlerin beklemeleri gerekiyor. Aynı şekilde dersane öğretmenleri sözleşmeli öğretmenlik başvurularının açıklanması tarihi uzatıldı. Her iki sonucun da yarın açıklanacağı tahmin ediliyor.

Sözleşmeli öğretmenlik için başvuruda bulunan iller arasında Çanakkale, Nevşehir, Aksaray gibi batı illeri yer alıyor olsa da Iğdır, Hakkari ve Mardin gibi sınır bölgeleri de yer aldı. Adıyaman, Amasya, Ağrı, Ardahan, Bartın, Artvin, Batman, Bingöl, Bayburt, Bitlis, Çankırı, Çanakkale yer alıyor. Ayrıca Kahramanmaraş, Iğdır, Hakkari, Erzurum, Giresun, Erzincan, Elazığ, Diyarbakır, Çorum, Kırşehir, Kırıkkale, Mardin, Malatya, Nevşehir, Muş, Ordu, Niğde, Rize, Osmaniye, Samsun, Sinop, Siirt, Şanlıurfa, Sivas, Tokat, Tunceli, Trabzon, Zonduldak ve Yozgat'ta sözleşmeli öğretmenlik için başvurulan iller oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *