» 
»
 

Sri Lanka'da yaşanan felakette ölü sayısı 146^ya yükseldi

Sri Lanka’da sel ve toprak kayması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısının 146’ya yükseldiği, 99 kişinin kaybolduğu ve 493.355 kişinin evsiz kaldığı bildirildi.

Sri Lanka'nın Kalutara bölgesindeki Bellena kasabasında, Muson yağmurları sebebiyle meydana gelen toprak kayması nedeniyle 146 kişinin hayatını kaybettiği, 99 kişiyi de arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Hükümet yetkilileri, yaşanan felaket sonrasında kurtarma çalışmalarına 2 bin askeri personelinde katıldığını ifade ediyor.

Yetkililer, sel ve toprak kaymasının meydana geldiği bölgelerde bazı bölümlere ulaşmakta zorlandıklarını ve kaybolan 99 kişinin bulunması için çaba sarf ettiklerini belirtti. Sri Lanka Sağlık Bakanı Senaratne, 493 bin 455 kişinin evlerinden mahrum kaldığını, yaşanan felaketin bulunduğu bölgelerde 185 adet barınma kampı ve sağlık tesislerinin   vatandaşlar için hizmete açtıklarını belirtti Birleşmiş Milletler Sri Lanka’da  yaşanan  sel ve toprak kayması felaket nedeniyle uluslararası destek gönderildiğini, ülkeye, evsiz kalan insanlar için su, çadır ve diğer ihtiyaçların temin edileceğini açıkladı.
Sri Lanka'da 14 yıl önce etkili olan yağmurlarda 250 kişi hayatını kaybetmiş, on binden fazla evde kullanılamaz hale gelmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *