» 
»
 

SSK ve SGK hizmet sorgulama nasıl yapılır?

Vatandaşlara büyük kolaylık olarak sunulan SSK ve SGK sorgulamaları internet üzerinden online olarak yapılabiliyor. SGK sorgulama ve SSK sorguma ile ilgili detaylı bilgiler haberde...

Çeşitli düzenlemelerin yapılmasının ardından vatandaşlara sunulan hizmetler giderek genişlemektedir. Gün geçtikte artan bu işlemlerin sayesinde vatandaşlar gerekli olarak çalışmaları internet üzerinden online olarak devam ettirmektedirler. Her kişi çalışmaya başladıktan sonra belirli bir zaman sonra prim ücreti olarak sigorta kurumlarına ücreti yatırır. Bu ücret karşılığında ise vatandaşlar kendilerine sunulan hizmetlerden yararlanır. Elektrik faturası, kira, su faturası, özel harcamalar gibi durumlar olduğunda sigorta kurumlarına ödenmesi gereken ücret unutulabilir. Bundan dolayı da vatandaşların kafasında prim borçlarına dair soru işaretleri oluşur. Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvurulduğunda ise SSK ve SGK prim borçları konusunda detaylı bilgi alınabilir.

Ancak internet sistemi üzerinden de SSK ve SGK sorgulamaları kolaylıkla yapılabilir. Yapılan düzenlemeler sonrasında Sosyal Güvenlik Kurumu'na gitmeden kısa sürede tüm sigorta bilgilerine ulaşılabilir. İnternetten E-Devlet sitesine E-Devlet şifresi ile giriş yaparak online olarak tüm işlemler gerçekleştirilebilir. Tek tuş ile SSK sorgulama ve SGK sorgulama işlemleri yapılabilir. Öte yandan E-Devlet bünyesinde pek çok sorgulama işlemleri Emekli Sandığı, BAĞ-KUR sorgulama işlemleri gibi işlemler de E-Devlet üzerinden güvenli olarak yapılabilir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *