» 
»
 

Star Wars'taki ünlü oyuncu Carrie Fisher hayatını kaybetti

Star Wars serilerinde "Prenses Leia" karakterine hayat veren Dünyaca ünlü 60 yaşındaki oyuncu Carrie Fisher, geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonrasında tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

En son geçtiğimiz sene Aralık ayında vizyona giren Star Wars Bölüm 7: Güç Uyanıyor'da görülen, Star Wars serilerinde "Prenses Leia" karakterini canlandıran Carrie Fisher (60), üç gün önce geçirdiği kalp krizi sonrasında hastaneye kaldırılmıştı. Üç günlük mücadelenin ardından Dünyaca ünlü oyuncu Carrie Fisher hayatını kaybetti. Fisher'in 2017'de vizyona girecek Star Wars filminin bölüm 8'in çekimlerine, rahatsızlığından önce devam ettiği öğrenildi.

CARRİE FİSHER KİMDİR?

21 Ekim 1956 ABD doğumlu aktris, yazar ve aynı zamanda senaristdir. Şarkıcı Eddie Fisher ile sinema oyuncusu Debbie Reynolds'un kızı olan Carrie Fisher, Central School of Spench and Drama okulunda 18 ay eğitim almıştır. Ardından ilk filmini 1975'te yayınlanna Shampoo'da Warren Beatty ve Julie Christie ile rol almıştır. Ardından 1977'de George Lucas'ın efsane bilim kurgu serisi Star Wars orjinal üçlemesi A New Hope, The Emğpire Strikes Back ve Return of the Jedi!da ile The Force Awakens'da Prenses Leia Organa, karakterini canlandırarak kariyerinde zirveye yükselmiştir. Star Wars'taki rolü sayesinde Dünyaca tanınan bir oyuncu olmayı başarmıştır.

Bu filmin ardından1980'de Cazcı Kardeşker, 1986'da Tom Hanks ile birlikte The Burbs filminde oynamıştır. 1990'da Postcards from the Edge adlı filmin senaryosunu yazmıştır. 23 Aralık 2016'da Londra'dan Los Angeles'a uçakla yolculuk yaptığı sırada kalp krizi geçirmiştir. Müzisyen Paul Simon ile yalnızca bir yıl evli kalmıştır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *