» 
»
 

Starbucks 75 ülkede 10 bin mülteci istihdam edeceğini açıkladı

ABD Başkanı Trump'ın mülteci ve göçmenlerin ülkeye girişine yasak getiren kararnamesi sonrasında Starbucks, 5 yıl içinde toplam 75 ülkede 10 bin mülteciyi işe alacağını duyurdu.

7 Müslüman ülkeden ABD'ye girişe 90 gün yasak getiren Başkan Trump'ın kararnamesi dünya genelinde tepkilere neden oldu. Son olarak ABD'li kahve firması Starbucks, faaliyet gösterdiği 75 ülkede 5 yılda 10 bin mülteciyi istihdam edeceğini açıkladı.

Starbucks çalışanlarına mektup gönderen şirketin CEO'su Howard Schultz, yaşananları "Amerikan Rüyası"nın vaat ettiği değerlerin sorgulandığı eşi benzeri görülmemiş bir zaman olarak değerlendirdi. Savaş, şiddet, zulüm ve ayrımcılıktan kaçan mültecileri istihdam edebilmek için iki kat çaba sarf ettiklerini aktaran Schultz, önümüzdeki 5 yıl içinde dünya genelinde 10 bin mülteciyi istihdam edeceklerini belirtti.

Trump'ın Meksika ile sınıra duvar örülmesi nedeniyle yaşadığı gerginlik ve otomotiv şirketlerinin Meksika'da yatırım yapmalarına ilişkin ithalat politikalarına karşılık ise Starbucks, Meksika'da yatırım yapmaya devam edeceğini açıkladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *