» 
»
 

Stresi yok eden mucize çay Limon Melisa

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu tarafından yapılan araştırmaya göre bir bardak kaynamış suya atılan yaklaşık 5 gr Melisa çayı demlenerek elde edilen karışımı içenler stresten kurtulduğu gibi aynı zamanda vücutlarını da dinlendirmiş oluyor.

Kişilerin gün içerisinde gerek yüksek tempolu işler gerekse hayat mücadelesi için duyulan kaygıların neden olduğu stresten dolayı yakındığını ifade eden Saraçoğlu, kendisine en çok yöneltilen sorular arasında stresle nasıl başa çıkabilecekleri olduğunu kaydetti. Bu soruya karşın stresle başa çıkabilmenin iyi yolunun bitkisel tedavi kapsamında kullanılan limon melisa çayı bitkisi olduğunu açıkladı.

Yüksek tempolu mesleklerde çalışan kişilerin istemeden de olsa stresle karşılaştıklarını ifade eden Saraçoğlu, limon melisa çayının 5-6 gramını, bir bardak suyla kaynatıldığını, daha sonra biraz ılımaya bırakılması gerektiğini anlattı. Son olarak da çay süzüldükten sonra tüketilmesi gerektiğini belirten Saraçoğlu, bu çayın bütün yorgunluğu ve stresi alacağını ifade etti. Saraçoğlu, çayın günde bir ikikez içilebileceğinin de altını çizdi.

Her geçen yıl, elma krom, Afrikan mango, altın çilek gibi yeni ürünlerin çıktığını bunmların zayıflattığı iddiası ile insanların kandırıldığını ifade eden Saraçoğlu, bu ürünlere inanılmaması gerektiğini bu ürünlerin tamamen magazinsel olduğunu bilimsel bir dayanağı olmadığını belirtti. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *