» 
 

Subaru Ascent SUV Concept New York'ta görücüye çıktı

New York Otomobil Fuarı Subaru'nun en büyük SUV modeli Ascent'i ağırladı. Yeni direkt enjeksiyonlu ve turbo beslemeli benzinli motora sahip markanın en yeni modeli büyük ilgi gördü.

Subaru'dan yapılan açıklamaya göre, New York Otomobil Fuarı'nda tanıtılan yeni SUV, 7 kişilik oturma kapasitesi ve dev boyutlarıyla En Büyük Subaru unvanına sahip olacak. Tamamen yeni geliştirilen turbo beslemeli, direkt enjeksiyonlu 2.4 litrelik boxer motor da fuarda ilk kez tanıtıldı.

Subaru Ascent SUV Concept, şirketin Dinamik ve Dayanıklı tasarım felsefesine göre şekillendirildi ve geniş çamurlukları ve heybetli radyatör ızgarası ile simetrik sürekli dört çeker felsefesine uygun olarak üretildi. Ascent, 2 önde, 2 orta ve 3 arkada olmak üzere 7 kişilik oturma kapasitesi ile Subaru'nun en fazla yolcu taşıyan aracı konumunda. Ayrıca dokunmatik ekranın da öne çıktığı yeni modelde kokpit havada asılı duruyor ve geniş orta konsol üzerinden yükseliyor.

Subaru Ascent SUV Concept boyutları ise 5.050 metre uzunluğunda, 1,990 metre genişliğinde ve 1,840 metre yüksekliğinde. ABD pazarında büyük boy SUV'ların oldukça popüler odlukları düşünüldüğünde, yeni SUBARU SUV modelinin önemli bir ürün olması hedefleniyor.

Araç Subaru'nun ABD Indiana'daki fabrikasında üretilecek ve yıl sonunda Los Angeles Fuarı'nda sergilenecek. 2018 yılından itibaren ise sadece Kuzey Amerika pazarında satışa sunulacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *