Subaru Impreza 2016-2017 yılının en iyi otomobili seçildi

Teknik özelliklerinin yanı sıra tasarımı ile de dikkat çekmeyi başaran Subaru birinciliği yine kimseye bırakmadı. Dünya çapında kendini kanıtlayan araç 2016-2017 Yılının En İyi Otomobili seçildi.

Bu özel aracın üretici firmasını yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, teknoloji harikası Subaru'nun yeni bir ödül daha kazandığını açıkladı. 2003 yılında Subaru serisinin göz bebeği olan Legacy ile Japonya'da Yılın Otomobili olmaya hak kazanaeak ödül alan Subaru, 2016-2017 Yılında da Subaru Impreza ile en iyi otomobili ödülünün yeniden sahibi olmayı başardı. Bahsi geçen ödül, 1 Kasım 2015 ila 31 Ekim 2016 tarihleri arasında satışa sunulan 500 aracın arasında yarışarak birinci olmaya hak kazanan Subaru Impeza'ya Japonya'da verildi.

Brçok yeni teknik özellikle donatınalan Subaru Impreza'da kaza anında yayada kafa yaralanmalarını en aza indirgemek için tasarlanan yaya koruma hava yastığı da var. Yeni Imprezalar, kullanıcılara standart olarak bu özellik sayesinde yaya hava yastığının standart olarak sunulduğu ilk Japon otomobili oldu.

Öte yandan Subaru otomobiller, JNCAP'te de büyük başarı kaydederken, JaponNCAP'in içeriğine geçmiş yıllarda eklenen Önleyici Güvenlik Performansı değerlendirmesinde, Subaru'nun EyeSight teknolojisine sahip modelleri Impreza, Legacy, Outback, Forester, Levorg ve WRX S4, İleri Derecede Güvenli Araç olduğu belgelenmiştir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *