» 
»
 

Suikast hazırlığındaki terörist Hakkari'de ele geçirildi

Terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey sorumlusundan talimat alarak Hakkari'de suikast hazırlığı yaptığı belirlenen bir terörist düzenlenen operasyonla yakalandı.

Hakkari Valiliği suikast hazırlığındaki terörist ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada İl Emniyet Müdürlüğü görevlililerinin yürüttüğü operasyonda bölücü terör örgütü PKK/KCK'nın faaliyetlerinin deşifre edilerek engellemesi çalışmalarının yapıldığı, bu kapsamda dağ kadrosundaki sözde üst düzey sorumlusunun verdiği talimat bilgisinin edinildiği belirtildi. Suikast hazırlığındaki teröriste mühimmat göndererek devlet yanlısı şahıslara yönelik düzenlenecek süikast ile devlet ile halk arasındaki bağları koparıp kent merkezinde kaos ortamı yaratmak ve Hakkari halkına güçlü olduklarını ispat etmek istedikleri bilgilerini edinen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 3 ay süren çalışmalar sonucunda C.K. adlı şüphelinin yakalandığı bildirildi.

Valilik açıklamasında şüpheli üzerinde kısa namlulu tabanca, tabancanın şarjörü, 8 fişek bulunduğu, şahsın evinde yapılan aramalarda ise AK-47 kalaşnikof marka uzun namlulu silah, bu silahın şarjörü ve yine ona ait 30 adet fişek, 2 el bombası, kroki üzerinde işaretlenmiş açık adres yazılı bir kağıt ele geçirildiği bildirildi. Yakalanan C.K. adlı şahsın Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından yapılan işlemlerinde sözde PKK/KCK üst düzey yöneticisinden il merkezindeki devlet yanlısı şahıslara yönelik eylem talimatı aldığının ve örgütün gönderdiği mühimmatlarla eylemlerin yapılacağının tespit edildiği de belirtildi.

3 Mart günü adliyeye sevk edildiği belirtilen şüphelinin "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "sayı ve nitelik bakımından vahim olan silah ve mühimmat satın alınması, taşınması ve bulundurulması" suçlarından tutuklandığı açıklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *