» 
»
 

Şükrü Boydak’ın eşi dahil 9 kişi tutuklandı

FETÖ adına toplantı düzenleyerek örgüte finans sağladıkları gerekçesiyle Şükrü Boydak’ın eşi Aliye Boydak ile birlikte 15 kişi Kayseri’de gözaltına alınarak mahkemeye sevk edilmişti. 15 kişiden 9'u bugün tutuklandı.

Fetullahçı Terör Örgtü’nün sözde "imamlarından" oldukları iddiasıyla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince Abdullah Cihan, Ali Koç, Halit Şeker, İlhan Coşkun, Murat Fırat, Tekin Baydemir, Yasin İpek, Zafer Çetin, Bilal Karakuş, Mehmet Yıldız, Murat Temiz, Ömer Armutoğlu, Yunus Bozkurt’un gözaltına alınmıştı. Dün de haklarında yakalama ve gözaltı kararı bulunan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Şükrü Boydak'ın eşi Aliye Boydak teslim olmuş ve Uşak’ta yakalanan bir kadın daha Kayseri’ye getirilmişti.

Adliyeye sevk edilen 15 zanlının savcılıktaki sorgularının tamamlanmasının 9'u tutuklandı. Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Şükrü Boydak'ın eşi Aliye Boydak ile Ali Koç, Halit Şeker, Mehmet Yıldız, Bilal Karakuş, Yasin İpek, Yunus Bozkurt, Zafer Çetin ve Mahmut Yönem tutuklandı. Abdullah C, İlhan C, Ömer A, Tekin B, Murat T. ve İlknur Ö. ise adli kontrol şartı ve yurt dışına çıkış yasağı getirilerek serbest bırakıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü adına toplantı yaptıkları ve örgüte finans sağladıkları belirlenen 15 kişinin emniyetteki ifadeleri alındıktan sonra Kayseri Eğitim Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilmiş ve daha sonra adliyeye sevk edilmişlerdi. Sağlık kontrolünden geçirilirken 15 zanlıya çevredeki vatandaşlar tarafından midibüse bindirilirken “insan katilleri”, “vatan hainleri” gibi tepkiler gösterilmişti.

FETÖ'nün okulları ile yurtlarında eğitimcilik yapan ve örgüt adına düzenledikleri toplantılarla finans kaynağı temin ettikleri belirlenen sözde “FETÖ imamları” zanlıların evlerinde yapılan aramalarda örgüte ait bir dolarlar bulunmuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *