» 
»
 

Sulama kanalında tutundukları ipleri kopan kuzenler can verdi

Adana'da biri 13 yaşındaki diğeri 9 yaşındaki iki kuzen, serinlemek için ağaca bağladıkları ipe tutunarak sulama kanalına girdiler. Tutundukları ip kopunca akıntıya sürüklenen çocukların cansız bedenleri 11 saat geçtikten sonra bulunabildi.

Adana'da dün DSİ Devlet Su İşlerine bağlı sulama kanalında korkunç olay meydana geldi. Serinlemek isteyen iki kuzen, kanalın yakınındaki bir ağaca ip bağlayıp ona tutunarak yüzmeye çalıştılar. O esnada ip koptu ve akıntıya sürüklenip gözden kayboldular. Arama kurtarma çalışmalarının neticesinde sulama kanalına girdikleri tespit edilen çocukların cansız bedeni 11 saat sonra bulundu.

Dün öğleden sonra 17:30 saatlerinde Adana'nın Yüreğir İlçesinin Koza Mahallesi'nde teyze çocukları olan iki kuzenden biri 13 yaşında Mustafa Kızılelma, diğeri 9 yaşında Ali Can Yalman yüzme bilmedikleri halde serinlemek için sulama kanalına girmek istediler. Suda serinlemek için kendilerince yöntem geliştiren kuzenler, kanalın yakınındaki bir ağacın gövdesine sıkıca ip bağladılar. İpe tutunarak bir süreliğine bu şekilde yüzmeye başladılar. Ardından bir anda ipin kopması ile akıntının etkisiyle çocuklar kanalın akıntısı ile sürüklendiler. Onları fark eden çevredeki vatandaşlar, kurtarmak için mücadele etseler de başarılı olamadılar.

Vatandaşlar çocukların gözden kaybolması ile polis ekiplerine haber verdiler. Su altı polislerinin ve polis ekiplerinin gelmeleri ile kanalda kaybolan çocuklar dalgıçlar tarafından aranmaya başladı. Çocukların yakınlarına haber verildi. Etraftaki vatandaşlar ile endişeli gözler ile dalgıç ekiplerinin çocukları bulması beklendi. Çocukların anneleri olay yerinde gözyaşlarına engel olamadılar. Çaresiz anneler, çalışmaların netice vermesini bekledi. Yaklaşık üç saatlik aramaların ardından havanın da kararması ile aramalara ara verildi. Gece sulama kanalının suyu durduruldu. Günün aydınlanmasının ardından arama çalışmalarına devam eden dalgıç polisler, çocukları Ali Hoca Mahallesi'ndeki kanal kapaklarının yakınında bulundu. İncelemeler sonrasında Ali Can Yalman'nın ve Mustafa Kızılelma'nın cansız bedenine ulaşıldı. Çocuklar kanaldan çıktıktan sonra yapılacak adli tıp incelemesinin ardından morga kaldırıldı. Her sene çocukların kanalda boğularak can verdiğinden dolayı, kanalın üstünün kapanması için çalışmalar yapılacağı söylendi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *