» 
»
 

Süleyman Soylu: Terör bizi yıldırmayacak, misliyle mukabele edilecek!

Kayseri’deki terör saldırısı sonrası açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörün kendilerini yıldırmayacağını ifade etti.

Kayseri’de meydana gelen terör saldırısına ilişkin basın mensuplarına konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörün oluşturmaya çalıştığı yılgınlığa izin vermeyeceklerini belirtti. ““Bugün Kayseri’de ülkemizin başına gelen bu olay hepimizi derinden üzmüştür.” diyerek yapılan saldırıyı ülkemizin birliğine ve beraberliğine kast olarak nitelendiren Soylu, bu terör saldırılarının terörle mücadeledeki kararlılığı etkilemeyeceğini, milletle, hükümetle, devletle birlikte bu kararlılığı net bir şekilde sürdüreceklerini ifade etti. “15 Temmuz’da Türkiye’yi istila edemeyenler, bugün Türkiye’yi terörle yıldırmaya ve insanımızı umutsuzluğa sevk etmeye çalışıyolar” diyen Soylu, Türkiye’de terörün belini kırmakta kararlı olduklarını dile getirdi.

“MİSLİYLE MUKABELE EDİLECEK”

Bu eylemleri dünyanın en alçak eylemleri olarak değerlendiren Bakan Soylu, misliyle mukabele edileceğini belirterek vatandaşları güvenlik kuvvetlerine, hükümete, devlete ve kahramanlarımıza güvenmeye davet etti. Sabırlı bir şekilde bunun ortadan kaldırılacağını ifade eden Soylu, terörün olumsuzluk oluşturmak istediğini, buna izin verilmeyeceğini belirtti. Kayseri’ye geçmiş olsun dileklerini ileterek, ülkemize ve milletimize baş sağlığı dileyen Soylu, yaralı evlatlarımıza Allah’tan şifa dileklerini iletti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Enerji Eski Bakanımız Taner Yıldız Bey, Sağlık Bakanımız Recep Akdağ ve Çevre ve Şehir Bakanımız Mehmet Özhaseki ile birlikte Kayseri’ye geldiklerini ifade eden Soylu, “Allah rahmet eylesin, başımız sağ olsun".ifadelerini kullandı.

55 YARALI VAR

Hastanede 55 yaralı olduğunu belirten Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise bu yaralıların 38’inin Erciyes Tıp Fakültesi Hastanesinde, 9’unun Eğitim Araştırma Hastanesinde, diğerlerinin ise özel hastanede olduğunu ifade etti. 6 yaralının hayati tehlikesi bulunduğunu belirten Akdağ, Sağlık çalışanları canla başla ayaktaydılar. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da hizmetlerine devam edecek. Terör toplumun sabırsız ve yılgın hale getirmek istiyor. Bunu kardeşlik ruhu içerisinde aşacağımızı bildiriyorum. Şehit ailelerine baş sağlığı diliyorum” dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *