Süper Ay hem Türkiye'de hem de dünyada ilgiyle izlendi

21. yüzyılın en önemli olaylarından birisi olarak gösterilen Süper Ay, dün gece dünyada olduğu kadar Türkiye'de de ilgiyle izlendi. Süper Ay'ı görmek isteyen insanlar, kameralarını ellerine alarak bu muhteşem manzarayı fotoğrafladı.

Neredeyse tüm dünyanın ilgisini çeken "Süper Ay", 21. yüzyılın dünyaya en yakın dolunayı olarak tanımlanıyor ve bu kadar yakına 2034 yılına kadar bir daha gelmeyeceği belirtiliyor.

Arşivlerine bu muhteşem manzarayı saklamak isteyen pek çok kişi dün gece Türkiye'de de açık alanlara çıktı. Manisa'da iki amatör fotoğrafçı genç, Spil Dağı'na çıktı. 800 metre rakımdaki dondurucu soğuğa rağmen bu anı ölümsüzleştirmek isteyen genç fotoğrafçılar, Süper Ay'ın batışına kadar fotoğraflamaya devam edeceklerini belirttiler.

Aynı şekilde Kapadokya'da da vatandaşlar büyük bir ilgiyle 21. yüzyılın en yakın dolunayını izlemek için Göreme, Uçhisar ve Ortahisar'daki vadilere kamp kurdu. Nevşehir'de Süper Ay eşsiz görüntülere sahne olurken, Peribacaları ile birlikte objektiflere yansıyan görüntü herkesi kendisine hayran bıraktı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *