» 
»
 

Süper Lig hakemlerinin ilk yarı karnesi

Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısında en fazla maç yöneten ve en fazla kırmızı kartına başvuran hakem Ali Palabıyık oldu. Ali Palabıyık’ın ligde en fazla maçlarını yönettiği takımlar Fenerbahçe ve Trabzonspor oldu.

Spor Toto Süper Lig’in geride ilk arısında şüphesiz en çok tartışılan isimler hakemler oldu. Ligin ilk yarısı sonunda hakemlerin yönettikleri maçlar ve istatistikler şöyle:

Ali Palabıyık ve Hüseyin Göçek en fazla maçta düdük çalan hakemler oldu. Süper Lig’de oynanan 16 karşılaşmanın 12’sinde görev bu periyotta en çok görev alan isimler oldu. Ali Palabıyık, üçer maçla ligde en fazla Trabzonspor ve Fenerbahçe’nin mücadelelerini yönetirken, Hüseyin Göçek ise yine üç maçla en çok Galatasaray karşılaşmalarında görev aldı. Onları 11’er karşılaşma ile Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus oldu. Alper Ulusoy ve Halil Umut Meler’de 10’ar maçta düdük çaldı.. En az müsabakada görev alan hakemler ise 1’er karşılaşma ile Serkan Tokat, Abdulkadir Bitigen ve Suat Arslanboğa oldu.

Maçlarda en çok kırmızı kart gösteren hakem ALİ PALABIYIK oldu. Süper Lig’in 12 karşılaşmasında maç yöneten Ali Palabıyık, 10 kez kırmızı kartına başvurdu. FIFA kokartlı hakemimiz, yönettiği maçların sadece üçünde kartına başvurmadı. Ali Palabıyık’tan sonra 4’er kırmızı kartla Alper Ulusoy ve Bülent Yıldırım oldu. Yönettiği maçlarda ka Özgür Yankaya da, 3 defa kırmızı kartına başvurdu.

En çok sarı kart gösteren Alper ULUSOY oldu.Yönettiği 10 karşılaşmada 71 kez sarı kartına başvuran Alper Ulusoy, bu alanda zirvede kendine yer buldu. Kırmızı kartına en çok başvuran hakem Ali Palabıyık ise 68 kez sarı kartına baş vurdu. Halil Umut Meler, 62 kez sarı kart gösterdi. Serkan Çınar 53 Cüneyt Çakır’ın da 52 kez sarı kartına baş vurdu. En az sarı kart gösteren hakem Spor Toto Süper ligde yönettiği 1 müsabakada 6 sarı kart gösteren hakem Serkan Tokat oldu.

En Fazla penaltıya karar veren hakem Ümit Öztürk oldu. Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısında 8 maçta görev alan Ümit Öztürk, bu karşılaşmalarda 6 kez penaltı noktasına giderek en çok penaltı çalan hakem oldu. Cüneyt Çakır ve Halil Umut Meler de beşer kez penaltı kararı verdi.

Hüseyin Göçek deplasman takımlarının gözdesi oldu. Hüseyin Göçek ligin ilk yarısında 12 karşılaşmada maç yönetti. Bu karşılaşmaların 7’sinde galip gelen deplasman takımları oldu. Cüneyt Çakır, Ali Palabıyık ve Bülent Yıldırım’ın düdük çaldıkları karşılaşmaların 5’inde de galip gelen deplasman takımları oldu. Barış Şimşek ve Tolga Özkalfa’nın görev aldığı maçlarda ise deplasman takımları galibiyet alamadı.

Fırat Aydınus, Halil Umut Meler, Barış Şimşek ve Ümit Öztürk’ün yönettiği karşılaşmalarda maçların 6’sı ev sahibi takımların lehine sonuçlandı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *