» 
»
 

Süper Lig naklen yayın ihalesini Digitürk kazandı

Süper Lig yayın ihalesini kazanan 500 milyon dolar ile Digitürk oldu. 2017-2018 sezonundan itibaren Süper Lif ve TFF 1. lig maçları 5 sezon boyunca Digitürk'te.

Merakla beklenen Süper Lig yayın ihalesi sonuçlandı. Önümüzdeki 5 sezon için 500 milyon dolar veren Digitürk, Spor Toto Süper Lig yayın ihalesini kazandı. Yayın hakları 2017 ile 2022 yılları arasını kapsıyor.

Futbol severlerin merakla beklediği Spor Toto Süper Lig naklen yayın ihalesi nihayet sonuçlandı. İhalede 500 milyon dolar veren Digitürk 5 sezon Süper Lig maçlarını naklen verecek. Digitürk, 2017-2018 sezonu itibariyle 5 sezonluğuna Süper Lig ve TFF 1. lig maçları yayın hakkını aldı.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, yaptığı açıklamada yayın ihalesinde D paketine 500 milyon dolar teklif veren Digitürk'ün ihaleyi kazandığını duyurdu. İhaleye ayrıca Turkcell de katılmıştı.

4 ayrı paket halinde devredilmesi planlanan yayın hakları için A, B, C ve D paketleri belilenmişti ve D paketi A, B ve C paketlerinde yer alan tüm yayın haklarını kapsıyordu. Digitürk teklif ettiği 500 milyon doların üzerine ayrıca KDV de ödeyecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *