» 
 

Süper Teşvik Paketi'nde neler var? Bakan Ağbal açıkladı

Süper Teşvik Paketi hakkında bilgi veren Maliye Bakanı Ağbal, teşvik belgesi alanlardan 10 yıl süreyle yatırım katkı oranı dışında vergi alınmayacağının müjdesini verdi.

Maliye Bakanlığı Defterdarlar Çalışma Toplantısı'nda bir konuşma yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal, Süper Teşvik paketi hakkında bilgilendirme yaptı. Yatırımcı odaklı olarak geliştirilen Süper Teşvik Paketi'nin proje bazlı süper bir teşvik sistemi olduğunu belirten Ağbal, her yatırımcı için özel teşvik belgesi verme imkanının getirildiğini, bu düzenleme ile de bazı imkanlar sağlandığını kaydetti. Paket sayesinde 10 yıl süreyle verginin verilmeyeceğini belirten Ağbal, yatırım katkı oranı dışında hiçbir vergi alınmayacağını bildirdi. Hazine'ye ait taşınmazların ödemesiz doğrudan yatırımlarda kullanılabileceğini belirten Ağbal, arsanın da ücretsiz olduğunu, hatta normal teşvik sisteminden farklı olarak enerji harcamalarına da katılım desteği sağlandığını kaydetti.

Nitelikli personel çalıştırıldığında ücret desteği sağlandığını da belirten Ağbal, ülke için stratejik öneme sahip yatırımlarda devlet olarak yatırıma ortak olacaklarını da ifade etti. Hem yatırımcının hem de devletin sermaye koyarak belirlenen amaç için faaliyetin başlayacağını belirten Ağbal, aynı zamanda kamu alım garantisi verdiklerini de açıkladı. Ürünün özelliklerine ve kamunun ihtiyaçlarına bağlı olarak kamunun zaten almakta olduğunu bir ürünü doğrudan yatırımcıdan alma imkanı sağlanacağını da belirten Ağbal, belirli sürelerde belirli fiyattan alım garantisinin getirildiğini kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *