» 
»
 

Suriye Halep'teki pazar yerine saldırı: 15 kişi öldü

ABD'nin öncülüğünde olan koalisyona ait savaş uçağının Suriye Halep'in Carablus İlçesinin Handura beldesindeki pazar yerine gerçekleştirdiği hava saldırısı sonucunda 15 kişi hayatını kaybetti.

Amerika Birleşik Devletleri'nin öncülüğündeki koalisyonlara ait bir savaş uçağı, DAEŞ'in kontrolündeki Suriye Halep'in Carablus İlçesine bağlı olan Handura beldesine hava saldırısı düzenledi. Pazar yerine denk gelen savaş uçağının bombası, ortalığı kan gölüne çevirdi. Pazar meydanındaki 15 kişi öldü. Çok kişi de yaralandı.

Anadolu Ajansı muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgilere göre, koalisyon uçağının bombaladığı yerleşim yerinde ciddi hasarlar meydana gelirken, pazar yerindeki 15 sivil yaşamını yitirdi. Koalisyona ait uçakların geçtiğimiz hafta da Münbiç'in Tuhar köyünde ve En Nevaçe köyünde düzenlediği hava saldırılarında ise 170 sivil hayatını kaybetmişti.

Alınan bilgiler doğrultusunda, Rus uçaklarının havadan destek sağladığı Esad güçleri, terör örgütü PYD ile ortak hareket ederek Suriye Halep'te muhaliflerin denetiminde olan Beni Zeyd ve Eşrefiye bölgelerine saldırıda bulundu. Çatışmaların sonrasında her iki bölgenin kontrolü de rejimin eline geçti.

Ayrıca, Halep'teki yerel eylemciler, rejimin muhaliflerinin yaşadığı bölgelere, silahlarını bırakıp teslim olmalarını ifade eden broşürleri havadan attıklarını dile getirdiler. Broşürlerde, halkın güvenliği için koridorlar açılacağı ve halkın daha güvenli bölgelere nakledileceğinin de içerdiği öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *