» 
»
 

Suriye sınırına askeri zırhlı araç takviyesi

Terör tehditlerine yönelik Cerablus bölgesinde bir süredir devam eden Fırat Kalkanı Harekatı, sınırın Türkiye tarafında yer alan birliklere yapılan zırhlı araç takviyesi ile güçlendiriliyor.

Suriye’nin Cerablus bölgesinde yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Türkiye’deki sınır birliklerine askeri zırhlı araç takviyesi yapılıyor. Halep kentinin Cerablus ilçesinde terör örgütlerince yaratılan tehdidi bertaraf etmek ve Türkiye’nin sınır güvenliğini arttırmak, uluslararası koalisyon güçlerine destek amacıyla başlatılan harekatta tank ve zırhlı personel taşıyıcılar, Türkiye-Suriye sınırının Türkiye tarafına takviye ediliyor.

Terör örgütü DAEŞ’in yerleştirmiş olduğu el yapımı patlayıcılar ise TSK tarafından kontrollü olarak gün boyunca patlatılarak etkisiz hale getiriliyor. Sınır hattında bazı bölgelerden ara sıra yükselen dumanlar görülüyor ve patlama sesleri duyuluyor.

21 hedef Fırtına obüsleriyle tam isabet vuruldu

Dün saat 16.30 itibariyle teröristlere ait olduğu belirlenen Cerablus civarındaki 21 hedef Fırtına obüsleri ile vuruldu. TSK’dan yapılan açıklamada 24 Ağustos’ta başlatılan harekatın BM Sözleşmesi’nin 51. Maddesinde bulunan meşru müdafaa hakkı ile BM tarafından DAEŞ’e yönelik alınan kararlar çerçevesinde gerçekleştirildiği belirtildi. Açıklamada belirlenen 21 hedefin Fırtına obüsleri ile 108 atım yapılarak tam isabetle vurulduğu bilgisi de yer aldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *