» 
»
 

Suriye’de sahra hastanesine bombalı saldırı

Suriye'de Esad güçleri tarafından kuşatma altında bulunan Halep’e bağlı Sahur semtindeki bulunan sahra Hastanesine bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 2'si sağlık çalışanı 7 kişinin öldüğü açıklandı.

Halep'te görev yapan sivil savunma çalışanlarından biri olduğu öğrenilen İbrahim Ebu Leys, AA muhabirine konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Rus ordusuna kontrolünde bir savaş uçağının, Halep'te muhaliflerin yönetiminde bulunan semtteki Sahur Sahra Hastanesine bombalı saldırı düzenlediği öğrenildi.

Rusya'nın stratejik konumda bulunan bu hastaneye geçen hafta da saldırı düzenlediğini bildiren Leys, Daha öncede saldırı düzenlenen hastanenin kullanılamaz olduğunu, ancak birkaç gündür onarım çalışmaları başlatıldığını, ikinci kez saldırıya uğrayan hastanede tıbbi cihazları tamir eden 2 sağlık çalışanı ile hastaneyi onaran 5 çalışan hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bombalama sonrasında hastanenin önünde derin bir çukur oluştuğunu da anlatan Leys, saldırı düzenlenen hastanenin Halep’te bulunan muhalif kontrolündeki en büyük hastanelerden biri olduğunu kaydetti.

Alınan bilgilere göre Rus uçakları kentin doğu kısmına saldırıda bulunarak bu saldırılarda, nüfuz edici bombaları retcih ediyor. Bu bombalar sığınak avcısı olarak tabir elidiyor. Etkisi depreme benzetilen bombalar 5 ila 7 metre derinliğinde çukur açıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *