» 
»
 

Suriye'de Zalim Esed İdlib'i vurdu 33 kişi öldü 47 kişi yaralandı

Suriye ordusunun savaş uçağı İdlib'in Maret El Numan İlçesi'ndeki Kafr Nubul pazar meydanına uçakla saldırı düzenledi. Pazar yerine yapılan saldırıda 33 kişi can verdi. İçlerinde ağır yaralılarında bulunduğu 47 kişi yaralandı.

Suriye'nin kuzeybatısında yer alan ve aynı isimli yönetim bölgesinin merkezi olan şehirde Suriye ordusuna ait olan savaş uçağı İdlib'in Kafr Nubul'da Maret El Numan İlçesindeki pazar meydanına hava saldırısı düzenledi. Esad yönetiminde olan Rus uçakları saldırısında ilk açıklamalrda bir kişi kadın olmak üzere 2 kişinin öldüğü açıklanmıştı. Fakat son duruma göre İdlib'teki hava saldırısında 33 kişi hayatını kaybetti çok sayıda yaralı var. Genç, çocuk demeden pazar yerine düzenlenen hava saldırısı sonrasında hayatlarını kaybeden sivil vatandaşların kimlikleri henüz belirlenemedi. Yaralıların iyi durumda olan vatandaşların yardımı ile hastanelere kaldırıldığı öğrenildi. 

Birleşmiş Milletler gözetimi altında olan geçici ateşkesin ilanından bu güne kadar en kan dondurucu olay yaşandı. Esad'ın hava saldırılarında toplamda 63 kişi hayatını kaybetti. Yine Beşşar Esad yönetimindeki hava saldırılarında 9 sivil vatandaş hayatını kaybetti. Esad'ın Humus Telbise ile Rastan'a düzenlediği saldırılarda 2 kişi hayatını kaybetti. 10'dan fazla kişi de yarandı. 

Saldırıların Suriyenin batısında veya kuzey güney otoyoluna yakın olan bölgelerinde hedefte olduğu açıklandı. Yalnız hava saldırısını üstlenen henüz olmadı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *