» 
»
 

Suriye'den acı haber geldi: 1 şehit, 5 yaralı

Türk Silahlı Kuvvetleri yaptığı açıklamada, Fırat Kalkanı Harekatının 94'üncü gününde 1 askerin şehit, 5 askerin ise yaralandığını bildirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında, Suriye'nin kuzeyinde yer alan Anifah, Barakah ile Abu Hayj bölgelerinde bulunan terör örgütü DAEŞ'e ait olan 7 hedefe yönelik hava harekâtı düzenledi. DAEŞ'e ait 2 karargâh binası, 3 savunma mevzisi, cephanelik ile bir silahlı araç imha edildi. TSK'dan gelen açıklamaya göre, ÖSO'nun El-Bab'ın DAEŞ'ten temizlenmesine yönelik harekâtın devam ettiği belirtilerek havadan ve karadan sağlanan yoğun ateş desteği ile Özgür Suriye Ordusu'nun DAEŞ'e yönelik taarruzlarının desteklendiği bildirildi.

Gün içerisinde meydana gelen çalışmalarda ise dört muhalifin şehit, 25 muhalifin yaralandığının altını çizerek, 1 TSK personelimizin şehit olduğunu ve 5 personelimizin ise hafif yaralandığını belirtti. Öte yandan iki Muharebe Aracı ile bir Zırhlı Personel Taşıyıcının da hafif hasar aldığı ifade edildi.

Muhalif unsurları tarafından, harekâtın başlangıcından bu yana yaklaşık bin 820 kilometrekarede kontrolün sağlandığı, hedef tespit vasıtaları ile belirlenen 94 DAEŞ terör örgütü hedefinin ateşe tutulduğu, teröristler tarafından kullanılan savunma mevzileri, barınma yerleri, komuta-kontrol tesisleri, silah ve araçlarının da imha edildiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *