» 
»
 

Suriyeli 40 günlük Ali bebek yoksulluktan mı öldü?

Adana'da sıvalar dökülmüş, pencereleri naylon ile kapatılmış tek odalı evde yaşayan Suriyeli Aluş çiftinin 40 günlük bebeği Ali Aluş, yaşamını yitirdi.

Halep'ten geçtiğimiz yıl kaçan Güzel Aluş ile iki yıllık eşi Amel Aluş, Adana'nın merkeze bağlı Yüreğir İlçesine yerleşti. Tek gözlü, sıvası dökülmüş ve pencereleri naylon ile kapatılmış bir evde yaşam mücadelesi veren çiftin, 40 gün önce Ali adıı verdikleri bir erkek bebekleri dünyaya geldi. Çiftin geçim kaynağı tarım çiftçiliği oldu. Sabah uyanan Aluş çifti, beşikte yatan bebeklerinin hareket etmediğini fark etti.

112 Acil Servis ekiplerini arayan çift korku ile sağlık ekiplerinin gelmesini bekledi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede, 40 günlük Ali Aluş bebeğin öldüğünü belirlendi. Ölümü şüpheli bulunan Ali bebeğin cansız bedeni Adli Tıp Kurumu Mrgu'na kaldırıldı.

Baba Güzel Aluş, bebeğinin battaniyeye sarılı küçük bedenini kucağına alarak Adli Tıp Morgu'na getirdi. Eşi Amel Aluş ile birlikte Adli Tıpa geldiler. Acılı anne "Alim" diye feryat ederken gözyaşlarına boğuldu ve baygınlık geçirdi.

40 günlük Ali Aluş bebeğin asıl ölüm nedeni yapılacak otopsinin ardından belirlenecek. Ali'nin ölümü ile ilgili soruşturma sürüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *