» 
»
 

Suriyeli çocuk sulama kanalında serinlemek isterken boğuldu

Osmaniye'nin Toprakkale İlçesi'nde serinlemek isteyen Suriyeli çocuk Muhammed Elnaib boğularak can verdi. Kuzeninin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ve arama kurtarma ekipleri küçük çocuğun cansız bedenini 25 km sonra bulabildi.

  Osmaniye’nin Toprakkale İlçesi’nde serinlemek amacıyla sulama kanalına giren 11 yaşındaki Suriyeli Muhammed Elnaib akıntıya kapılınca boğularak can verdi. Kuzeninin ihbarı üzerine gelen polis ve arama kurtarma ekipleri, minik çocuğun cansız bedenine 25 kilometre sonra ulaşabildi.

Dün öğle saatlerinde gerçekleşen korkunç olay ölüm ile sonuçlandı. Teyzesinin oğlu ile geldiği Göçmenler Mahallesi’nden Geçen DSİ’ ye ait olan sulama kanalına serinlemek amacı ile giren Suriyeli Muhammed Elnaib, kısa bir süre sonra akıntıya karşı koyamayarak gözden kayboldu. Korkunç olaya tanık olan küçük çocuğun kuzeni olayı hemen ihbar etti. İhbar üzerine olay yerine gelen çok sayıda polis ve sualtı ekibi, dikkatle küçük çocuğunu bedenini ararken, minik Muhammed’in yakınları ve olaya şahitlik eden vatandaşlarda aramaya dâhil oldu. Yapılan detaylı aramalardan sonra talihsiz çocuğun cansız bedenine ulaşıldı.

Kanala girdiği yerin 25 kilometre ilerisinde bulunan Adana’nın Ceyhan İlçesi’nde bağlı olan Azizli Mahallesi’nde bulunan minik çocuğun cansız bedeni, olay yerinde yapılan detaylı incelemelerin ardından otopsi yapılması için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na sevk edildi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *