» 
»
 

Suriyeli muhalifler Halep kuşatmasını kırma operasyonu başlattı

Fetih ordusu ve Halep’in Fethi operasyona bağlı birliklerin katıldığı “Halep kuşatmasını kırma” adında büyük bir operasyon Suriyeli muhaliflerce başlatıldı.

Rejimin kuşatması altında bulunan Halep’teki bölgelere ulaşabilmek için Fetih Ordusu (Ceyş el-Fetih) ile Halep'in Fethi operasyon odasına bağlı birlikler, uygulanan ablukayı kırmak için harekete geçti. Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, muhaliflerin başlattığı “Halep kuşatmasını kırma” operasyonu güney kesimlerden başlatıldı ve Esed güçlerinin kontrolünde olan Raşidin semtinde Fetih ordusunun rejime ait bir tank ile askeri bir aracı imha ettikleri bildirildi.

Ahrarı Şam askeri sözcüsü Yusuf El Muhaciri ise Youtube üzerinden bir video paylaşarak operasyonu duyurdu. Halep’te bulunan yerel aktivistlerden Yasir Ebu Ammar ise muhaliflerin kontrolü altında bulunan Halep’in birçok semtinde rejim ve Rus savaş uçaklarının saldırılarından korunmak için halkın lastik yaktıklarını kaydetti. Ebu Ammar, muhaliflerce güneyde yer alan Hikme okulu ile Muhabe ve Raşidin tepelerinin kontrolünün ele geçirildiğini, rejimin elinden 3 tank alınarak 4 askeri aracın da imha edildiğini bildirdi.

Halep’in kuzeyindeki muhaliflerin tek çıkış yolu olan Kastillo’nun kontrolünü sağlayan rejim güçleri nedeniyle muhalif bölgeler bir süredir kuşatma altında bulunurken, kentin Sukeri semtinde de kuşatmanın protesto edildiği kaydedildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *