» 
»
 

Suriyeliler Cerablus’a geri dönüyor

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Cerablus’tan son durum... Gerçekleştirilen temizlik 15. gününde ve yaklaşık 250 Suriyeli terör örgütü DAEŞ’ten temizlenen memleketlerine döndü.

Gaziantep’in Karkamış ilçesinde bulunan Suriyeliler, ilçeleri Cerablus’un teröristlerden temizlenmiş olmasının sevinciyle ülkelerine dönmeye başladı. Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetleri tarafından Türkiye sınırında bulunan Cerablus’ta terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonun 15. gününde iç savaştan kaçan 250 kişi civarındaki Suriyeli evlerine döndü.

Gaziantep Valiliği’ne yaptıkları müracaat sonrasında aralarında kadın, çocuk ve yaşlıların da bulunduğu 250 kişi izin alarak Karkamış Gümrük Kapısı’na geldi ve eşyaları ile birlikte Karkamış Spor Salonu’nda yapılan kayıt işleminin ardından güvenlik kontrolünden de geçirilerek Cerablus’a gönderildi.

Ülkelerine 1 yılın sonunda dönebilmenin mutluluğunu yaşayan Suriyeliler, bölgenin terörden temizlenmiş olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi ve özledikleri ailelerine kavuşmanın heyecanını yaşadı. Suriyeli Hüseyin Rüstem “Türk askeri, Cumhurbaşkanı Erdoğan sağ olsun” şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *