» 
»
 

Suriyelilerin 5 kilo altınını Suriyeli hırsızlar çalmış

İstanbul Bahçelievler'de, sahte polis kimliği ile girdikleri Suriyeli bir ailenin evinden 5 kilogram altın çalan 3 hırsız yakalandı. Gaziantep'e gitmeye çalışırken yakalanan şüphelilerin Suriyeli olduğu tespit edildi.

Bahçelievler'de sahte polis kimliklerini bir eve girerek gösteren şüpheliler, 5 kilogram altın çalarak kaçtılar. Olaydan alınan bilgilere göre, Suriyeli ailenin şikayeti üzerine çalışma başlatan İstanbul Emniyet Mdürülüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri, olayın gerçekleştiği çevrelerdeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi.

Kamera görüntülerinin sonrasında zanlıların İstanbul dışına çıkmaya çalıştıkları tespit edildi. Harekete geçen emniyet ekipleri, şahıslardan ikisini Esenler'de bulunan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda, birini ise Çamlıca gişelerinde Gaziantep'e doğru giden yolcu otobüsünde gözaltına alındı. Şüphelilere yapılan üst aramasında, söz konusu olan evden çalınan altınların bulunduğu öğrenildi.

Şahısların Suriyeli oldukları belirlendikten sonra Şişli Hamidiye Eftal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünde gerçirildikten sonra Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Ardından zanlılar ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edileceği bilgisi alındı.

 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *