» 
»
 

Suriyeliyi ezen araç sürücüsü düşürdüğü plakadan yakalandı

Gaziantep'te kimliği belirlenemeyen bir ceset bulundu. Cesede çarpan bir aracın olduğu tahmin ediliyor ve karanlıkta görünmeyen cesedin üstünde defalarca geçildiği lastik izlerinden anlaşılıyor.

Gaziantep'in Nizip İlçesi'nde gece saatlerinde yol ortasında kimliği belirsiz bir ceset bulundu. Ceset üzerinde yapılan incelemeler sonucunda ölen şahsın Suriye vatandaşı olduğu tahmin ediliyor. Şahsa bir aracın çarptığı ve de karanlıktan fark edilmediği için sürücülerin ceset üzerinden defalarca kez geçildiği lastik izlerinden anlaşılıyor.

Jandarmanın olay yerinde yaptığı ciddi aramada ölen şahsa çarpan aracın düşen plakasını ele geçirdiler. Bu delil sayesinde jandarma evinde gizlenen sürücü gözaltına alındı. Olay gecenin geç saatlerinde Nizip Birecik karayolunda 13'üncü kilometre uzaklığında meydana geldi. Yolun ortasında yatan bir erkek bedenin cansız yattığını gören dikkatli sürücüler hemen jandarmayı arayarak durumu bildirdi. İhbarı alan jandarma hemen olay mealinde bulundu ve incelemelere başladı. İncelemeler sırasında üzerinden kimlik çıkmayan ve Suriye uyruğuna sahip olduğu düşünülen ölü şahısın bir otomobilin çarpması nedeni ile hayatını kaybettiği ve ardından çok sayıda  o yo üzerinden geçen aracın üzerinden geçmesiyle tanınamayacak halde olduğunu belirledi.

Jandarma gelen telefon ile gittiği olay yerinde yapmış olduğu incelemesinin ardından ceset otopsi için morga gönderilirdi. Jandarmanın  bölgede yaptığı araştırmada, bir otomobile ait olan ve düşmüş olan 01 ET 833 plaka bulundu. Güvenlik güçlerinin düşüncesi bölgede bulduğu plakanın ölen kişiye çarpan araçtan düşmüş olabileceğini tarafınaydı. Delil olarak bulunan plakanın araç sahibi Mustafa Ö.'nün olduğunu tespit eden jandarma oldu. Kişi Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'nde gözaltına aldı. Yolun diğer tarafına geçeceği sırada çarptığı kişinin ölümüne sebep oldu ve anında olayın gerçekleştiği yerden kaçtığını söyledi. Mustafa Ö.'nün sorgusu başlatıldı. Morgda tutulan kimliksiz cesedin kimlik tespiti yapıldıktan hemen sonra yakınlarına teslim edileceği bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *