» 
»
 

Suriye'nin kuzeyine hava harekatı: 7 terörist etkisiz hale getirildi

TSK'ya ait savaş uçaklarının Suriye'nin kuzeyine düzenlemiş oldukları hava harekatında 7 terörist etkisiz hale getirildi. Öte yandan DAEŞ mensuplarının silah mevzii olarak kullandıkları 3 bina ve komuta merkezi olarak kullanılan 2 bina içerisindeki teröristler ile imha edildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerine ait olan savaş uçaklarıyla Suriye'nin kuzeyinde gerçekleştirilen hava harekatında 7 terörist etkisiz hale getirildi. Terör örgütü DAEŞ mensubu teröristler tarafından silah mevzii olarak kullanılan 3 bina ve komuta merkezi olarak kullanılan 2 bina içindeki teröristler ile birlikte imha edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında bugün sabah saatlerinde Suriye'nin kuzeyine Türk Hava Kuvvetlerine ait olan savaş uçaklarıyla hava harekatının düzenlendiğini belirtti.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, Barigidah, Tuğhali, Muraygil, Şuvayrin ve Rail meskun mahallerine keşif ve gözetleme vasıtalarıyla terör örgütü DAEŞ mensubu teröristler tarafından silah mevzii olarak kullanıldığı tespit edilen 3 bina, komuta merkezi olarak kullanılan 2 bina içerisindeki teröristle beraber toplamda 5 bina, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait olan savaş uçakları ile düzenlenen hava harekatı sonucunda imha ediliği ve hava harekatında 7 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Görevini başarı ile icra eden savaş uçaklarının emniyetle üslerine döndüğü bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *