» 
»
 

Süte alerjisi olanlar için sütsüz yoğurt tarifi!

Süt ve süt ürünlerine karşı alerjiniz var ve yoğurt tüketemiyor iseniz, Zahide Yetiş'le programının 28 Kasım bölümünde Pratik Bilgiler Uzmanı Meltem Açıkel, sütsüz yoğurt tarifini ve pratik kestane pişirme yöntemini anlatıyor. Ayrıntılar haberde...

Hafta içi her gün Show TV ekranlarında saat 09.30'da yayınlanan bilgi dolu Zahide Yetiş'le programının bugünkü konuğu Pratik Bilgiler Uzmanı Meltem Açıkel oluyor. Engin bilgiler ile farklı yöntemlerle hayatımıza ışık tutan Zahide Yetiş'le'nin 28 Kasım bölümünde Meltem Açıkel, sütsüz yoğurt tarifini ve pratik kestane pişirme yöntemini anlatıyor. Süt ve süt ürünlerine karşı alerjiniz varsa size bu ihtiyacınızı karşılayacak sütsüz yoğurt tarifi, Zahide Yetiş’le de. Açıkel, süt ve süt ürünleri kullanamayan kişiler için güzel bir alternatif olan farklı bir yoğurt tarifi veriyor.

Sütsüz yoğurt yapmak için gerekli olan malzemeler kepekli pirinç, 1 limon ve tuz. Kepekli pirinci haşladıktan sonra ezerek iyice süzgeçten geçirin. Elde ettiğiniz yoğurdu bir gece dolapta beklettikten sonra üzerine limon ve tuz ya da nane ekleyerek tüketin. Kepekli pirinçten yapılan bu yoğurt tarifi, yoğurt yemek isteyen ancak alerjisi olduğu için tüketemeyen kişilere oldukça fayda sağlıyor.

PRATİK KESTANE PİŞİRME YOLU

Kış mevsimlerinin en doğal ürünü kestaneyi en lezzetli şekilde pişirmek için sobanız ya da mangalınız yoksa fırında pişirmeniz mümkün. Kolay ve pratik bir şekilde kestane pişirmek için çizilen kestaneleri bir süre suda beklettikten sonra, fırın torbasına koyuyoruz. Poşete birkaç delik açtıktan sonra yaklaşık 40 dakika kadar fırında pişiriyoruz. Ardından kestanelerimiz tüketime hazır hale geliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *