» 
»
 

Suudi Arabistan'da hayvanlarla fotoğraf çektirmek yasaklandı

Suudi Arabistan'da halkın sosyal medyada hayvanlarla fotoğraf çektirmelerinin yaygınlaşmasından dolayı, dini otorite kurallarını koyan Şeyh Salih Bir Favzan El Favzan hayvanlarla fotoğraf çektirmeyi yasakladı.

Geçtiğimiz hafta Şeyh Salih Bir Favzan El Favzan satranç oyununun bir kumar oyunu olduğunu iddia ederek Suudi Arabistan'da satranç oynanmasını yasaklamıştı. Şimdi de ülkede dini otorite konusunda sözü geçen Şeyh Salih Bir Favzan El Favzan, hayvanlarla fotoğraf çektirmeyi yasakladı.

Alınan haberler doğrultusunda, şeriat yasalarının anayasa gibi kabul edildiği Suudi Arabistan'da Din Adamları Yüksek Konseyi’ne üyeliği olan Şeyh Salih Bir Favzan El Favzan vatandaşların kedi, köpek gibi hayvanlarla fotoğraf çekinmelerinin yaygınlaşmasının bir moda olmasının ardından, artık ülkede hayvanlarla fotoğraf çekinmenin yasak olduğunu duyurmuştur. Bunun nedeni ise satranç oyununu kısa süre önce bir kumar oyunu ve batının bir adeti olarak gördüğü için, aynı şekilde hayvanlarla fotoğraf çektirmeninde bir batı adeti olduğunu düşünmesinden dolayıdır.

Şeyh Salih Bir Favzan El Favzan her hafta düzenlemiş olduğu bir programda dini sohbet ederken, öte yandan da izleyicilerinin ve dinleyicilerinin sorularını tek tek cevaplamaktadır. Şeyh Salih Bir Favzan El Favzan kendisine yönelen bir soru üzerine hayvanlarla fotoğraf çektirmenin bir batı adeti olduğunu, moda haline geldiğini, bu tarz özenti durumların günah olduğunu ve hayvanlarla fotoğraf çektirmenin artık yasak olduğunu dile getirmiştir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *