» 
»
 

Talihsiz Bigem'in adı artık bir parkta hayat bulacak

Bolu' da geçen yıl ptikolojik sorunları olan bir kadın tarafından 5 yerinden bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Bigem Çubukcuoğlu'nun ismi Bolu ilinde bulunan bir parka verildi.

Bolu Beleiyesinin yaptığı yazılı açıklamaya göre, geçtiğimiz yıl Bolu'da ptikolojik sorunları olan Ayşe K, nin sokağın ortasında bıçaklayarak öldürdüğü 21 yaşındaki üniversite öğrencisi olan Bigem Çubukcuoğlu'nun ismi Alpağutbey mahallesinde konumu olan bir parka veridiğini ifadeledi.

Çubukcuoğlu saldırısını hatırlatma olarak yaptığı açıklamasında kullandığı ifadeler: Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Bolu ilimizde, Bolu Defterdarlığında memur olan ve ptikolojisi normal olmayan kadın Ayşe K, Abant Izzet Baysal Üniversitesinde Resim Bölümünde öğrenci olan Bigem Çubukcuoğlu'na Hürriyet caddesinde cinnet geçirerek Yeter beni delirttiniz sözleri ile 5 yerinden bıçaklayarak genç kızın hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Türkiyeyi sallayan bu cinayet haberinin sonrasında cinayete kurban olan üniversite öğrencisi Bigem Çubukcuoğlu'nun adı bir parka verilecek ve artık orada hayat bulacak sözlerinde bulundu.

Bolu ilmizin Alpağutbey mahallesinde Park ve Bahçeler müdürlüğü çalışanları tarafından 2013 yılında planlanıp yapılan parka, Bigen Çubukcuoğlu parkı ismi verilerek. Belediye meclisinde alınan kararla birlikte genç kızın ismi bir parkta hayat bulacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *