Talihsiz bisikletçinin cebindeki iPhone 6 patladı!

Avustralyalı bitiklet sürücüsü Gareth Clear dengesini kaybetmesi nedeni ile bitikletten düşünce cebindeki iPhone 6’nın bataryası patladı. Deri nakli yapılması gereken talihsiz bitikletçinin bacağındaki yanığın 3. derecede olduğu öğrenildi. Şiddetli şekilde patlayan bataryanın nedeninin ise darbeye bağlı olduğu düşünülüyor.

Avusturalya’da yaşayan 36 yaşındaki bitiklet sürücüsü Gareth Clear, bitiklet ile yolculuk yaptığı sırada bir nedenden ötürü yere düştü. Bir müddet sonra bacağının arkasından gelen alevleri fark eden Clear, ne olduğunu anlayamadan hissettiği acı ile hastaneye kaldırıldı.

Birkaç gün önce yaşanan olayda kazazede Gareth Clear, bitikleti ile yol alırken ayağının pedala takılması ile yere düştü. Hafif bir düşüş yaşayan Clear, vücudunda sadece birkaç çizik olduğunu farkettiği anda arka cebindeki telefonun bulunduğu bölgede alevler yükseldiğini gördü. Bir anda alev almaya başlayan iPhone 6 cildini ve kıyafetlerini yakarken ne olduğunu bile anlayamatan bitikletçi, bacağında dayanılmaz bir acı hissetti.

Hastaneye kaldırılan bitikletçi Gareth Clear, tedavisinin sürdüğü hastanede yaptığı açıklamalarda, yere düştüğü sırada arkasında yükselen dumanları gördüğünü ve daha ne olduğunu anlamadan büyük bir acı hissettiğini belirtti. Yaptığı yolculuk sırasında gerçekleşen düşüşün çok hafif olduğunu vurgulayan Clear, cebinde bulunan iPhone 6’nın böylesine bir sebepten alev almasına şaşırdığını da ekledi.

Hastanelik olan 36 yaşındaki talihsiz bitikletçi Gareth Clear, yaşadığı olayın ardından bacağında oluşan 3. derecedeki yanığa yapılan deri naklinin sonrasında olay ile ilgili bazı fotoğrafları sosyal medya hesabında paylaştı. Paylaşımının ardından fotoğrafta Apple ve Tim Cook’dan da bahsetmeyi unutmadı. Şimdi ise Gareth Clear, tek isteğinin olayın araştırılıp, insanların uyarılması olduğunu belirtti. ?

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *