» 
»
 

Tamir etmek için girdikleri su kuyusu baba oğula mezar oldu

Tekirdağ'da yaşayan Aslan Topçu arızalanan su motorunu tamir etmek için kuyuya giren oğlunun uzun süre çıkmamasından şüphelinince kendisi de kuyuya indi. Baba Aslan Topçu ve oğlu Adem Topçu kurtarılamayarak hayatlarını kaybetti...

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ'ın Süleymanpaşa İlçesi’ndeki Karadeniz Mahallesi’nde ikamet eden 50 yaşındaki Aslan Topçu ve 30 yaşındaki oğlu Adem Topçu tarlalarını sulamak için açtıkları kuyuda bulunan su motoru arızalanınca kuyunun yanına gittiler. Kuyuya ilk olarak inen oğul Adem Topçu'dan uzun süre ses gelmemesinden şüphelenen baba itfaiye ve sağlık ekiplerini arayarak ihbarda bulundu.

İddiaya göre; Endişeleri gittikçe artan baba ekipleri beklemeden oğluna yardım etmek için arkasından kuyuya indi. Yaklaşık 30 metre derinliğinde olan kuyuda biriken metan gazı nedeni ile baba Aslan Topçu’da zehirlenmiş ve kuyudan çıkamamıştı. Olay yerine gelen ekipler vakit kaybetmeden baba oğlu kuyudan çıkarma çalışmalarına başlamasına rağmen, yapılan incelemede oğul Adem Topçu’nun hayatını kaybettiği tespit edildi. Kuyudan ilk olarak çıkarılan baba Adem Topçu baygın olarak kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdehalelere rağmen kurtarılamadı. Oğul Adem Topçu’nun cansız bedeni yaklaşık 2 saat süren çalışmaların ardından kuyudan çıkarılarak gerçek ölüm nedeninin belirlenmesi için morga kaldırıldı. Polis yaşanan olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *