» 
»
 

Tanju Çolak: Spor camiasının yüzde 30’u FETÖ’cü

Eski milli futbolcu Tanju Çolak, 16 Temmuz’daki Samuel Eto’o Vakfı’nın düzenlediği yardım maçı için gitmiş olduğu Antalya’da FETÖ darbe girişimini öğrendiğini ifade etti. Çolak, spor camiasının yüzde 30’unun FETÖ’cü olduğunu bildiğini söyledi.

Avrupa gol kralı Çolak, darbe girişimini öğrendiği anda Cumhurbaşkanı’nın açıklamasının ardından yanındakileri sokağa çağırdığını belirterek, Antalya şehir merkezinde nöbet tuttuğunu yanında Hamza Hamzaoğlu, Okan Buruk, Ümit Davala ve Emre Aşık gibi isimlerin de yer aldığını kaydetti. Spor camiasında etkin olan FETÖ’ye burada da dikkat edilmesi gerektiğini belirten Çolak, tüm kurumlara örgütlenen FETÖ’nün özellikle Hakan Şükür ile başladığını ve arkadaşları ile birlikte yaymaya çalıştığını ifade etti. Çolak ayrıca onların sahiplenmediği kişilerin de dışlandığını belirtti.

Kendisinin FETÖ’cü olmadığı için hiçbir TV kanalında iş bulamadığını belirten Çolak, Hakan Şükür’e de seslendi ve böyle bir örgütün içinde nasıl yer aldığını ve nasıl sahiplendiğini anlamadığını ifade etti. Çolak “nasıl bir örgütü yaymaya çalışıyorsun. Bu kadar hainlik yapan, hırsızlık yapan, devleti bölen, milletine silah sıkan, demokrasi ortamından uzaklaştırmak için her naneyi yiyen bu terör örgütünün içinde nasıl yer alırsın, nasıl sahiplenirsin ben bunu anlamıyorum” dedi.

Ayrıca geçmişte Fenerbahçe Kulubü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da FETÖ açıklamaları bulunduğunu söyleyen Çolak, haklılığının bir kez daha ortaya çıktığının kanıtı olduğunu ancak açıklamaların üzerine gidilemeden durdurulduğunu da söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *