» 
 

Tapu işlemleri artık Cep'te!

Akıllı telefonlardan bundan sonra tapu ve parsel sorgulama işlemleri hızlı bir şekilde takip etmek için yeni uygulama hizmete sunuldu. Cepte bu uygulamayı indiren vatandaşlar, satın almak istedikleri tabunun alanı, konumu, niteliği ve pafta bilgileri ile ilgili tüm detayları görebilecek.

Tapu ve parsel sorgulama işlemlerinin akıllı telefonlardan hızlı bir şekilde takip edilebilmesi için, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yeni bir uygulamayı vatandaşlara hizmete sunuldu. Bakanlık tarafından gelen yazılı açıklamalara göre, akıllı cep telefonu olan vatandaşlar için tapu ve parsel sorgulama işlemleri artık çok kolay olacak. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün Mekansal Gayrimenkul Sistemi'ni (MEGSİS) Android ve iOS cihazlara taşındığı belirtilen açıklamada, bu uygulamayı telefonlarına yükleyen vatandaşlar tapu alanı, parsel konumu, pafta gibi bilgilere hızlı bir şekilde ulaşabileceği belirtildi.

Bu uygulama sayesinde vatandaşlar, yapılan işlemin detaylarına ve hatta görsellerine de ulaşılabilecek. Bu uygulamada, harita üzerinden ve adresten sorgu yapılabilmesine de olanak sağlanmış oldu. Tapu ve Kadastro müdürlüklerinde yer alan taşınmazlara ilişkin teknik verilen tapu bilgileri ile eşleştirme yapılarak, uluslararası standartlarda harita servisleri aracılığı ile vatandaşlara sunulduğu sistem MEGSİS'e, e-Devlet üzerinden de ulaşılabiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *